img

Zakończenie inwestycji dla miasta Dębica.

Dnia 17.04.2014 zakończono procedurę odbioru końcowego sieci teleinformatycznej miasta Dębica dla zadania „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu obejmujące mieszkańców i instytucje w Dębicy”.  Internet płynie szerokopasmowym „strumieniem”.

Zadanie obejmowało dostarczenie sygnału internetowego do 27 jednostek samorządowych: 23 miejskich placówek oświatowych oraz 4 placówek MOPS.

– Dostawa, montaż i uruchomienie serwerów w 5 jednostkach oświatowych.
– Opracowanie dokumentacji projektowej dla podłączenia 27 jednostek samorządowych,
oraz 3 węzłów dystrybucyjnych.
– Budowa sieci światłowodowej do 27 lokalizacji, oraz 3 węzłów dystrybucyjnych.
– Adaptacja pomieszczeń dla węzła głównego i zakończeń sieci.
– Dostawa sprzętu aktywnego dla 28 lokalizacji ( w tym węzeł główny ).
– Dostawa i montaż 56 hot spotów.
– Dostawa i świadczenie usługi dostępu do internetu.
– Eksploatacja, zarządzanie, nadzór i utrzymanie sieci.

Projekt jest realizowany przez Gminę Miasto Dębica w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007 – 2013 (Działanie 8.3: Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion).

debica_UE

img

Zakończenie budowy sieci teleinformatycznej dla Miasta Józefowa w technologii mikrokanalizacji.

28.01.2014r. dokonano ostatecznego odbioru inwestycji w ramach projektu „Budowa sieci teleinformatycznej miasta Józefów”.

Firma TELCENT wybudowała w ramach projektu ponad 21 km sieci światłowodowej, która połączyła 19 węzłów aktywnych sieci (ATN) w jednostkach użyteczności publicznej (JUP), 12 wewnętrznych i 7 zewnętrznych infomatów, oraz wdrożyła system telefonii IP na potrzeby jednostek użyteczności publicznej i Urzędu Miasta Józefów.

herbJozefow

img

Starachowice – budowa miejskiej sieci światłowodowej w technologi mikrokanalizacji …. Zakończona.

Dnia 04.11.2013 w UM Starachowice odebrano od wykonawcy sieci ( TELCENT Kielce ) ostatni etap zadania „Zapewnienie dostępu do Internetu mieszkańcom Gminy Starachowice z grupy docelowej” w zakresie:
c) Dostawa hurtowego dostępu do internetu szerokopasmowego dla 30 jednostek organizacyjnych Gminy Starachowice.

Internet „szerokim pasmem popłynął” do odbiorców końcowych z prędkością 100/100Mbps.

 

img

Orlen ul. Żytnia Kielce – przebudowa stacji benzynowej.

Firma Nexatel sp. z o.o. wykonała dwa przewierty sterowane na potrzeby kanalizacji burzowej w nowo budowanej stacji benzynowej przy ul. Żytniej w Kielcach. Prace zostały przeprowadzone w godzinach nocnych ze względu na b.duże natężenie ruchu samochodów.

Orlen Żytnia Kielce

img

Starachowice – Inwestujemy w przyszłość – coraz bliżej zakończenia inwestycji, materiał z UM

 

Napisane przez UM Starachowice dnia 9 września 2013

Niebawem zakończy się realizowana w Starachowicach inwestycja informatyczna finansowana z budżetu Unii Europejskiej jaką jest „Zapewnienie dostępu do Internetu mieszkańcom Gminy Starachowice z grupy docelowej”. Koszt tego przedsięwzięcia to blisko 4 miliony złotych.

Przypomnijmy, w ramach inwestycji bezpłatny dostęp do Internetu uzyskało 30 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i osoby niepełnosprawne. Dodatkowo w internet zaopatrzonych zostanie 30 jednostek podległych gminie, szkoły, przedszkola, biblioteki oraz Starachowickie Centrum Kultury, Miejskie Centrum Rekreacji i Wypoczynku, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zespół Ekonomiczno- Administracyjny Przedszkoli.

Budowa sieci Internetu szerokopasmowego została tak zaplanowana, aby dotrzeć do wszystkich 30 jednostek podległych gminie czyli szkół, przedszkoli, bibliotek, Starachowickiego Centrum Kultury, Miejskiego Centrum Rekreacji i Wypoczynku, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ponadto światłowody kładzione są także na terenach największych starachowickich osiedli oraz Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice w ten sposób powstaje internetowa platforma, którą w przyszłości gmina zamierza wykorzystać do dalszej informatyzacji miasta. W ramach realizowanego przedsięwzięcia w podległych gminie jednostkach utworzone zostaną, do dyspozycji mieszkańców, bezpłatne stanowiska komputerowe.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego poniżej :

img

Nowości sprzętowe w firmie: Bobcat E16 long 2012

W firmie pojawiła się fabrycznie nowa koparka firmy Bobcat E16 long. Jest to dla Nas nowe doświadczenie, ponieważ dotychczasowy sprzęt kupowaliśmy z rynku wtórnego. Mamy nadzieję że odnawianie zaplecza sprzętowego podniesie jakość oferowanych usług.

bobcat_e16_1