img

Starachowice – budowa miejskiej sieci światłowodowej w technologi mikrokanalizacji …. Zakończona.

Dnia 04.11.2013 w UM Starachowice odebrano od wykonawcy sieci ( TELCENT Kielce ) ostatni etap zadania „Zapewnienie dostępu do Internetu mieszkańcom Gminy Starachowice z grupy docelowej” w zakresie:
c) Dostawa hurtowego dostępu do internetu szerokopasmowego dla 30 jednostek organizacyjnych Gminy Starachowice.

Internet „szerokim pasmem popłynął” do odbiorców końcowych z prędkością 100/100Mbps.

 

img

Napisali o Nas – Elmat.pl realizacje …

Inwestycje w Dębicy

dodany 18 czerwca 2013

Magazyn pracuje pełną parą, aby nadążać z wydawaniem kabli, rur i niezliczonej liczby akcesoriów ponieważ w dniu 18.06.2013 r. nastąpiło uroczyste podpisanie umowy dotyczącej zadania: ”Zaprojektowanie, budowa i operowanie sieci teleinformatycznej, światłowodowej na terenie miasta Dębica”.

Źródło Elmat: http://news.elmat.pl/inwestycje-w-debicy,a285.html

Starachowice – Inwestycja szerokopasmowa nabiera tempa

dodany 20 czerwca 2013

Wykonawca inwestycji rozpoczął wdmuchiwanie światłowodu na odcinkach już przygotowanych i zakończonych. Zastosowanie pełnego systemu mikrokanalizacji FIBRAIN METROJET oraz doświadczenie wykonawcy zaowocowały bezproblemowym uzyskaniem dużych zasięgów wdmuchiwania. Dostarczone kable z naszej nowej Fabryki Kabli Światłowodowych pod Rzeszowem wykazały się bardzo małymi współczynnikami tarcia oraz dużą wytrzymałością, przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów transmisyjnych. Jednocześnie uzbrajane są szafy pasywne i specjalne krosownice.

Źródło Elmat: http://news.elmat.pl/starachowice-inwestycja-szerokopasmowa-nabiera-tempa,a283.html

Inwestycja – Józefów

dodany 8 lipca 2013

Nasze produkty pod Warszawą, a dokładnie w Józefowie, gdzie aktualnie budowana jest 20-kilometrowa sieć światłowodowa w technologii mikrokanalizacji, która połączy 19 węzłów aktywnych sieci (ATN) w jednostkach użyteczności publicznej (JUP), 12 wewnętrznych i 7 zewnętrznych infomatów oraz systemu telefonii IP na potrzeby jednostek użyteczności publicznej i Urzędu Miasta Józefów.

Źródło Elmat: http://news.elmat.pl/jozefow,a284.html

img

Starachowice – Inwestujemy w przyszłość – coraz bliżej zakończenia inwestycji, materiał z UM

 

Napisane przez UM Starachowice dnia 9 września 2013

Niebawem zakończy się realizowana w Starachowicach inwestycja informatyczna finansowana z budżetu Unii Europejskiej jaką jest „Zapewnienie dostępu do Internetu mieszkańcom Gminy Starachowice z grupy docelowej”. Koszt tego przedsięwzięcia to blisko 4 miliony złotych.

Przypomnijmy, w ramach inwestycji bezpłatny dostęp do Internetu uzyskało 30 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i osoby niepełnosprawne. Dodatkowo w internet zaopatrzonych zostanie 30 jednostek podległych gminie, szkoły, przedszkola, biblioteki oraz Starachowickie Centrum Kultury, Miejskie Centrum Rekreacji i Wypoczynku, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zespół Ekonomiczno- Administracyjny Przedszkoli.

Budowa sieci Internetu szerokopasmowego została tak zaplanowana, aby dotrzeć do wszystkich 30 jednostek podległych gminie czyli szkół, przedszkoli, bibliotek, Starachowickiego Centrum Kultury, Miejskiego Centrum Rekreacji i Wypoczynku, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ponadto światłowody kładzione są także na terenach największych starachowickich osiedli oraz Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice w ten sposób powstaje internetowa platforma, którą w przyszłości gmina zamierza wykorzystać do dalszej informatyzacji miasta. W ramach realizowanego przedsięwzięcia w podległych gminie jednostkach utworzone zostaną, do dyspozycji mieszkańców, bezpłatne stanowiska komputerowe.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego poniżej :

img

Mikrokanalizacja Światłowodowa dla miasta Starachowice już niedługo :)

Prowadzimy projekt w mieście Starachowice. „Zapewnienie dostępu do Internetu mieszkańcom Gminy Starachowice z grupy docelowej” w zakresie:
a) Zaprojektowanie i budowa infrastruktury sieciowej zapewniającej dostęp do szerokopasmowego Internetu dla jednostek organizacyjnych Gminy Starachowice,
b) Utworzenie portalu internetowego, związanego z realizowanym projektem,
c) Dostawa hurtowego dostępu do internetu szerokopasmowego dla 30 jednostek organizacyjnych Gminy Starachowice.

(więcej…)